Lokalizator online – poznaj lokalizację bliskich, będąc na wakacjach

Rodzice często argumentują, że nie mogą sami wyjechać na wakacje, gdyż nie mają z kim zostawić swoich pociech. Wynika to z faktu, że bliscy, pod których opieką mogliby je zostawić, najczęściej sami w tym czasie przebywają poza miejscem zamieszkania. Płatni opiekunowie z kolei w okresie letnim mają zazwyczaj napięte terminy. Dlatego najczęściej w takiej sytuacji albo wyjeżdża się rodzinnie, albo rezygnuje się z wakacyjnych planów. Nierzadko problemem jest też wypuszczenie pociechy w samodzielną podróż czy nawet pozwolenie na oddalenie się w czasie wspólnego wyjazdu.

Niewątpliwie takie sytuacje mogą być źródłem stresu i rodzinnych kłótni. Czy jednak faktycznie musi tak być, że rodzice nie mogą wyjechać sami? Czy nie mogą pozwolić nastoletnim dzieciom na samodzielne zwiedzanie podczas wspólnego urlopu? Nasz szczęście istnieje bardzo dogodne rozwiązanie, pozwalające zachować kontrolę nad najmłodszymi. Usługa lokalizacji telefonu komórkowego przez GPS lub po numerze cieszy się coraz większą popularnością. Co więcej, narzędzie to pozwala skutecznie wyszukiwać miejsce pobytu posiadacza wybranego urządzenia nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach.

Nieważne, czy planujesz wyjazd tylko we dwoje, wahasz się, czy puścić pociechy na samodzielne wczasy, czy może planujesz wspólny wyjazd z dziećmi. Dowiedz się, jak zlokalizować telefon szybko i tanio! Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Lokalizator telefonu

Jak działa lokalizator?

Zacznijmy od wyjaśnienia, jak działa prezentowana usługa. W obecnych czasach korzysta się z dwóch metod. Pierwsza polega na wyszukiwaniu po numerze kontaktowym. Wystarczy wysłać tylko odpowiedniego SMS-a do operatora albo skorzystać ze specjalnej bramki internetowej, by po chwili otrzymać wiadomość zwrotną z orientacyjnym położeniem telefonu komórkowego. Określa się je na podstawie sygnałów odebranych od BTS-ów, czyli stacji przekaźnikowych. Choć to nie najprecyzyjniejsza metoda, to daje jednak ogólne pojęcie o tym, gdzie aktualnie przebywa bliska osoba.
Drugi sposób gwarantuje znacznie wyższą dokładność. W tym przypadku trzeba będzie zainstalować program na śledzonym urządzeniu, który pozwala niemal bezbłędnie podać, gdzie znajduje się telefon. Lokalizator jest w stanie wskazać pozycję z dokładnością do 2 metrów! Trzeba włączyć na stałe moduł GPS i transmisję danych komórkowych w urządzeniu. Po aktywowaniu tych funkcji lokalizację danego telefonu można sprawdzić, używając własnego smartfona albo tabletu.

Sprawdzanie lokalizacji dzieci na wakacjach

Czy rodzic może w ten sposób sprawdzać miejsce pobytu dziecka?

Jedno z praw, a zarazem obowiązków każdego opiekuna to sprawowanie opieki. Władza rodzicielska wiąże się więc także z monitorowaniem, gdzie akurat znajduje się dziecko. Tym samym rodzic może sprawdzać aktualne położenie smartfona pociechy przez Internet, jak i wykorzystując specjalny program, dostępny również w naszej ofercie. Dodatkowo aplikacja pozwala śledzić historię poszczególnych lokalizacji, pobierać historię SMS, jak i połączeń. To ważne szczególnie w sytuacji, gdy dzieci wyjechały same lub zostały w domu, a Wy zdecydowaliście się tylko we dwójkę wyjechać na dawno wyczekiwany urlop.

Jest jednak jedno spore „ale”. Mianowicie te uprawnienia rodzica przestają obowiązywać, gdy pociecha osiąga pełnoletniość. Wówczas śledzenie, jak i instalacja programu na urządzeniu dorosłego dziecka wymaga jego zgody. W każdej sytuacji bez wątpienia warto porozmawiać i wyjaśnić, że instalacja lokalizatora to nie kwestia kontroli, a bezpieczeństwa.

Lokalizowanie telefonu – tanie i proste

Jak widać, aby zlokalizować telefon komórkowy dziecka po numerze lub za pomocą danych z GPS, nie trzeba wiele wysiłku czy specjalistycznej wiedzy. Tym bardziej, jeśli korzysta się z rozwiązań, jakie oferuje nasza firma. Owszem, można używać do tego też specjalnych urządzeń. W praktyce jednak proponowana aplikacja pozostaje dużo tańsza i z pewnością o wiele praktyczniejsza – bliska osoba prędzej zapomni o noszeniu przy sobie dodatkowego sprzętu niż smartfona. Po instalacji programu do lokalizacji wystarczy tylko włączyć we własnym telefonie panel aplikacji lub skorzystać ze specjalnej internetowej bramki, by szybko otrzymać informacje o aktualnym położeniu pociechy. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź już teraz, jakie usługi znajdują się w ofercie naszej firmy!