Wykorzystaj lokalizator GPS do zabawy!

Współcześnie praktycznie każdy smartfon posiada lokalizator GPS, który w większości przypadków wykorzystywany jest jedynie jako typowe narzędzie geolokalizacyjne czy to podczas podróży, czy nawet wyjścia ze znajomymi w miejsce dotąd nieznane. Co więcej, GPS służy także jako narzędzie do zarządzania pracownikami, kontroli przejazdów prywatnych, jak i służbowych, a także ochronie samochodu przed ewentualną kradzieżą. Nigdzie nie wspomina się o GPS jako o narzędziach do świetnej zabawy! Jak je wykorzystać?

Nadajniki GPS zapewniają znacznie więcej zastosowań niż tylko te służbowe, stosowane przez firmy. Posiadając smartfona z Androidem, zyskujesz dodatkowe możliwości wykorzystania nadajnika. Śledzenie telefonu może znaleźć zastosowanie w licznych grach towarzyskich, jak i stanowić świetne rozwiązanie w przypadku gier typu team building!

Najpopularniejsze rozwiązania

Lokalizatory GPS, w które wyposażono smartfony, świetnie nadają się do gier typu geocoaching. Na czym polega dana zabawa? Geocoaching daje możliwość odszukiwania ukrytych w różnych miejscach skrytek przy pomocy narzędzi wyposażonych w GPS. Co ciekawe, to fakt, że skrytki zlokalizowane są zawsze w rzadko uczęszczanych miejscach, a tym samym odnajdywanie ich wiąże się także z odkrywaniem całkiem nowych punktów na mapie miasta, regionu, a nawet kraju! Tego rodzaju zabawy sprawdzają się także jako gry typu team building, w których kooperacja jest najważniejsza!

Współcześnie jedną z popularniejszych form wykorzystywania GPS jest kreowanie obrazów. Wystarczy śledzić na telefonie lub innym urządzeniu z lokalizatorem odpowiednią trasę i stworzyć przy pomocy przebytej drogi istne dzieło sztuki! Przekonaj się sam, jak ta gra wciąga!

Zabawa w grupie

Tak jak planszówki wracają do łask, jeśli chodzi o gry towarzyskie, tak i aktywne spędzanie czasu ze znajomymi zbiera ponownie coraz większe grono fanów. Świetnym motywem na wprowadzenie w grupie odrobiny rywalizacji jest zorganizowanie wyścigu przy pomocy telefonu z systemem Android. Wystarczy namierzyć nr telefonu osoby z innej drużyny, aby już po chwili przyspieszyć kroku, by wyprzedzić ją o głowę. Zabawa ta sprawdzi się zarówno w dużej grupie przyjaciół, jak i podczas wyścigu w parze!

Możecie także spróbować swoich sił w popularnej wśród dzieci zabawie w berka, jednak przeniesionej na wyższy poziom! Rozdzielcie się po całym mieście, a szukającemu zostawcie telefon, aby zlokalizował wasze numery komórkowe! Proste? Może się tak wydawać, lecz w gruncie rzeczy nie każdy wie jak namierzyć numer telefonu innej osoby!

Jak to zrobić?

Zastanawiasz się, jakie są sposoby na namierzanie numeru telefonu przez Internet, tak aby móc wykorzystać je podczas zabawy ze znajomymi? Współcześnie w Internecie znaleźć można wiele stron, które pozwalają zlokalizować telefon komórkowy, w tym także nasz lokalizator telefonu online, który sprawdza się zarówno jako narzędzie służbowe, jak i świetne rozwiązanie do urozmaicania towarzyskich spotkań. Potrzebujesz niewiele – wystarczą smartfony z GPS i kilka osób do zabawy!