FAQ

Czym jest lokalizator telefonu online?

Lokalizator telefonu online to aplikacja na urządzenia mobilne, pozwalająca na precyzyjne namierzenie telefonu lub tabletu z systemem Android. Aplikacja pozwala namierzyć numer i zlokalizować telefon na podstawie danych z GPS.
 

Jak namierzyć telefon po numerze za pomocą aplikacji?

Aby namierzenie numeru telefonu było możliwe, smartfon, na którym instalowana jest aplikacja, musi mieć połączenie z siecią. Należy również włączyć lokalizację telefonu. Aby połączyć się z internetem, zalecamy używanie danych komórkowych, ponieważ Wi-Fi nie wszędzie może działać. Odczytywanie informacji o lokalizacji telefonu możliwe jest z innego urządzenia mobilnego lub za pośrednictwem naszej strony internetowej.
 

Jak dokładna jest lokalizacja numeru telefonu przez GPS?

Współczesne technologie sprawiają, że możliwa jest bardzo precyzyjna lokalizacja telefonu, z dokładnością nawet do 1 metra. W praktyce, zależy to jednak od wielu czynników, przede wszystkim od siły i jakości sygnału GPS, otoczenia w jakim się znajdujemy, pogody itp.
 

Jakie są przykłady zastosowań lokalizatora telefonu?

Lokalizacja numeru telefonu pozwala m.in. na:

  • szybkie i łatwe monitorowanie osób starszych,
  • ustalenie miejsca przebywania żony, męża lub dziecka na podstawie namierzania telefonu,
  • monitoring pracowników w firmie,
  • odnalezienie zaginionego telefonu lub tabletu,

 

Czy osoba, której telefon jest namierzany, wie o tym?

Nie, lokalizator telefonu online zapewnia pełną dyskrecję. Osoba namierzana nie będzie otrzymywała żadnych powiadomień o tym, że jej numer jest namierzany.
 

Czy śledzenie telefonu pracownika jest zgodne z prawem?

Czy namierzanie nr telefonu pomoże odnaleźć ukradziony smartfon?

Tak, informacje dotyczące lokalizacji telefonu, w szczególności historia logowania, mogą stanowić cenne źródło informacji dla służb zajmujących się poszukiwaniem ukradzionego telefonu – nawet jeśli złodziej pozbędzie się katy SIM.
 

Czy za pomocą aplikacji można namierzyć lokalizację samochodu?

Dzięki lokalizacji telefonu znajdującego się w samochodzie, istnieje możliwość namierzenia pojazdu. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą potwierdzić faktyczny cel podróży danej osoby. Lokalizacja osoby po numerze telefonu jest znacznie tańszym rozwiązaniem od kosztownych nadajników GPS do auta.
 

Jakie urządzenia pozwala lokalizować usługa?

Dzięki naszej aplikacji istnieje możliwość lokalizowania urządzeń przenośnych: tabletów i smartfonów. Usługa obsługuje większość smartfonów następujących marek: Samsung, HTC, LG, Sony, a także tabletów: Samsung, Lenovo, GoClever, Overmaxx.
 

Czy aby namierzanie telefonu było możliwe, muszę mieć telefon z systemem Android?

Tak, nasza aplikacja udostępniana jest na telefony komórkowe i tablety obsługujące system Android. Aby zapewnić jej właściwe działanie, zalecane jest używanie oprogramowania w wersji 4.0 lub nowszej.
 

Czy aplikacja znacząco obciąża transfer danych?

Nie, zużycie danych komórkowych w celu śledzenia telefonu, jest minimalne.
 

Brak zasięgu GPS – czy lokalizacja numeru będzie skuteczna?

Aplikacja pozwalająca namierzyć telefon po numerze działa tylko wtedy, gdy telefon nawiąże łączność z satelitami GPS i ma połączenie z siecią Internet.
 

Mimo poprawnego zainstalowania aplikacji, włączonego GPS, połączenia z internetem, nie otrzymuję informacji o lokalizacji telefonu. Dlaczego?

Należy sprawdzić w ustawieniach telefonu, czy aplikacja nie znajduje się na liście programów automatycznie wyłączanych w celu optymalizacji zużycia baterii. W takim przypadku, pomimo spełnienia wszystkich warunków, aplikacja może nie działać prawidłowo. W takim przypadku, należy ją odznaczyć.