Sprawdzenie odległości od lokalizatora

Możliwości współczesnych aplikacji śledzących telefony są naprawdę ogromne i oczywiście trudno opisać je w kilku zdaniach. Dzisiaj postaramy się jednak zaprezentować kilka z tych, które naszym zdaniem są najistotniejsze i mogą zachęcić wiele osób do zainteresowania się tym, jak namierzyć numer telefonu  i do skorzystania z tych ogromnych możliwości.

Prędkość poruszania się lokalizatora przyda się w firmach transportowych

Osoby zarządzające dużymi firmami transportowymi, posiadające wypożyczalnie samochodów czy na przykład lokale gastronomiczne z opcją dowozu posiłków, na pewno zainteresuje możliwość podglądu tego, z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Lokalizacja numeru przez internet umożliwia bardzo dokładne określenie szybkości, a więc i sprawdzanie, czy kierowcy nie łamią przepisów lub, czy nie poruszają się samochodami w sposób ekonomiczny, zwiększając tym samym koszty utrzymania floty pojazdów.

W jakiej odległości od nas znajduje się lokalizator?

To kolejna ciekawa funkcja dla użytkowników telefonów z systemem Android. W tym przypadku wyświetlają nam się nie tylko współrzędne obiektu zlokalizowanego po numerze telefonu, ale także nasze aktualne położenie. Co więcej, jeśli śledzenie telefonu wykaże jego ruch, widzimy także strzałkę pokazującą aktualny kierunek tego ruchu. Bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli na przykład szukamy zgubionego lub skradzionego telefonu albo zgubiło nam się dziecko w mieście i próbujemy je zlokalizować.

Namierzanie nr telefonu – jak efektywnie to wykorzystać?

Warto sprawdzić jak zlokalizować numer telefonu również z racji możliwości generowania alertów dla zdarzeń, które same zaprogramujemy. Jeśli przykładowo śledzony kierowca zaczyna wyjeżdżać poza obszar swojej pracy, system wygeneruje ostrzeżenie, dzięki czemu zarządzanie większą grupą pracowników stanie się łatwiejsze.

Generowanie kompleksowych raportów namierzonego nr telefonu

Nie zawsze mamy czas na nieustanne monitorowanie na przykład poczynań naszych pracowników, a więc i na natychmiastowe reagowanie na ewentualne komunikaty zdarzeń. Z pomocą przychodzą jednak kompleksowe raporty, które zawierają pełną listę zdarzeń oraz zaprogramowanych akcji, jakie wydarzyły się w danym okresie. W raporcie można znaleźć takie informacje, jak:

  • dokładny czas oraz miejsce, w którym pojazd był uruchamiany lub wyłączany;
  • długość przerwy zrobionej przez pracownika;
  • informacje o znacznym zjechaniu z trasy;
  • alerty informujące o wyjechaniu poza obszar działania danego pracownika;
  • przeliczone dane związane z ilością przejechanych kilometrów oraz czasem pracy.

Jak widać więc, możliwości tego typu rozwiązań są ogromne, a do tego samo zlokalizowanie numerów poprzez internet wcale nie jest bardzo trudnym zadaniem. Urządzenia do lokalizacji GPS mają naprawdę szerokie zastosowanie, a rozwiązania dedykowane na telefony komórkowe z Androidem są niewiele mniej funkcjonalne, ale przy tym dużo tańsze.